Автомобили

Автомобили

jaguar land rover fabrika
Автомобили

Компанијата „Јагуар Ленд Ровер“ ја потврди титулата „Најголем британски производител на автомобили“ истакнувајќи се со својата продукција во 2016 година која беше исклучително успешна за фирмите од Обединетото кралство. Здружението на авто производители и трговци (ЅММТ) извести дека ...
apollo_tyres_promo
Автомобили

Врвниот холандски производител на пневматици VREDESTEIN направи нов чекор во насока на популаризација на својот бренд и технологија, правејќи ја истата достапна преку марката APOLLO, која од сега ќе биде достапна и во македонската продажна мрежа. Станува збор ...
ford-fiesta-oldtimer
Автомобили

Компанијата Ми-Да Гранд Моторс организира „потрага“ по најстарата Форд Фиеста во Република Македонија по повод одбележување на 40 години од производството на првиот автомобил со ова име. Се повикува секој сопственик на автомобил од оваа марка и тип да ...
nokian_wr_a4_snow_claws
Автомобили

Комбинацијата на технологијата наречена „Functional Performance Siping“ и гумената смеса „Performance Traction Silica“ резултираа со иновација која го има последниот збор во технологијата поради што најновата генерација производи кои доаѓаат од Финска, всушност господарат со сите зимски услови ...
torta_fiesta
Автомобили

Кога во 1976 година е лансирана Фиеста како нов модел на Форд, никој не можел да претпостави каков глобален успех ќе оствари овој автомобил чие што име значи „забава“. Денес, таа е најпродаваното мало возило во Европа и ...
idze-pakelo-mk1
Автомобили

Македонскиот ас Игор Стефановски – Иџе оваа сезона ги замени ридските патеки со автодроми и настапуваше во Европскиот куп за турнинг возила, каде што на последната трка во Имола го освои првото место. Победничкиот пехар беше донесен во ...
mini-hibrid
Автомобили

Можеби е веќе секојдневие во автомобилската понуда, но во понудата на Мини тоа ќе биде новитет и eволутивен чекор во однос на очекувањата на купувачите. Се работи за првиот плаг-ин хибрид кој е претставен како прототип, а чија ...
makpetrol-otvoranje
Автомобили

Најголемата македонска компанија за дистрибуција и промет со нафтени деривати, Макпетрол, денеска во скопската населба Пинтија ја отвори својата 125. бензиска пумпа. Според раководителот на маркетинг секторот, Мишко Тасевски, зголемувањето на мрежата е во линија со новиот инвестициски ...
pezo-2008-skopje-2016
Автомобили

Новата приказна за спортско урбано и теренско возило од страна на Пежо доаѓа во класата на „градски миленичиња“, каде што францускиот контруктор одамна плени со својот шарм. Невидено успешната сторија што започна пред нецели две децении со успехот ...
continental-860
Автомобили

Најновиот производ на германската фабрика за пневматици Континентал отсега е достапен на македонскиот пазар, а е наменет за патничките возила од средна и компакт класа. Пневматиците „WinterContact TS 860“ се наменети за сите услови на патиштата кои можат ...