МАГАЗИН

МАГАЗИН

mirka-federer-bez-kompleksi-vo-bikini-2
Таблоид

Додека трае мастерсот во Мајами, најголемата поддршка на Роџер Федерер од трибините, доаѓа од неговата сопруга Мирка. Мирка во слободно време ужива на плажите на Мајами Бич. Таа многу ретко се фотографира меѓутоа овој пат американските папараци успејаа ...
federer
АТП Таблоид

Магазинот „Џи кју” беше на гости кај Роџер Федерер, во неговиот планински дом во Швајцарија посетувајќи го човекот кого го прогласија за маж со најдобар стил во 2016. Гласањето кое беше одржано преку интернет Роџер Федерер беше прогласен ...
Marjana sedumka
Игри на среќа

Тетовчанец ќари 10 милиони денари во „НовоЛото 7/34“ Главната премија за „седмица“ во „НовоЛото 7/34“ вредна 9.999.040 го пронајде патот до еден среќен играч од Тетово кој се израдува на извчелените броеви во 22. коло на оваа игра. ...
Adriana lima
Таблоид

Ангелот на Victoria’s Secret, Адријана Лима, е во врска со ново момче и тоа повторно спортист. Неговото име е Мет Харви,бејзбол играч и има 27 години.Тој е многу популарен во светот на бејзболот. Адриана Лима заедно со него се фотографирани ...
Foto 3
Автомобили

Во годината во која компанијата Макпетрол прославува 70-годишен јубилеј, отворена е нова бензиска пумпа спроти аеродромот „Александар Велики“, со што мрежата е зголемена на 126 станици. – Минатата недела отпочнавме со одбележување на јубилејот 70 години Макпетрол со ...
glavna nagrada tri hondi
Автомобили

Компанијата „Макпетрол“ АД ќе ги наградува своите лојални потрошувачи преку наградна игра што ја организира по повод 70 години од основањето, при што таа ќе трае од 1 март до 15 декември. Пред новинарите на денешната прес конференција ...
zahra
Таблоид

Во соработка со спортистки муслиманки од Средниот Исток, Најк го промовираше „Про Хиџаб“. Компанијата од САД вели дека на специјалниот спортски хиџаб работела една година. Спортскиот хиџаб постои неколку години, но Најк е првиот голем бренд кој им излезе ...
Peugeot 3008
Автомобили

Гордоста на француски Пежо, новата генерација на 3008 денеска е прогласен за „Европски автомобил на годината“, избор во кој освоил најмногу гласови на меѓународното новинарско жири, a чиј резултат беше соопштен денеска во Женева. Компактниот SUV ги импресионираше ...
pezo 3008-1
Автомобили

Актуелниот европски продажен хит се одвива во сегментот на SUV моделите каде што секоја година се продаваат 20% повеќе од претходната, па оттаму интересот на сите компании да имаат свој репрезент во оваа класа. Откако претходно имаше искуство ...
bmw 5 - sedma generacija 001
Автомобили

Седмата генерација на луксузната бизнис лимузина од Минхен денеска беше промовирана во Скопје при што според официјалните увозници станува збор за најпрогресивниот премиум бизнис седан. Согласно филозофијата на германските конструктори, нагласената динамичност и иновативност го прават меѓу најпосакуваните ...