Свет

Свет

vojdan
Свет

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски одигра на високо ниво уште еден натпревар во најсилниот кошаркарски шампионат на Шпанија, но и неговиот одлучен учинок не беше доволен Бетис да ја прекине негативната серија. Клубот од Андалузија ова попладне го забележа ...
neno
Свет

Екипата на Хувентуд за која настапува еден од нашите најталентирани играчи, Ненад Димитријевиќ испушти можност да направи големо изненадување на гостувањето кај Валенсија во Ендеса лигата. Составот од Каталонија водеше по три четвртини со седум разлика (59-52), ама ...
kostoski
Свет

Плејмејкерот Александар Костоски се претстави на одличен начин  на гостувањето кај Муреш во рамките на 20. коло во најсилниот романски шампионат. Македонскиот репрезентативец за 32 минути на паркетот реализираше 15 поени, 4 скока и 4 асистенции, но неговиот ...
milica dabovic
Свет

Атрактивната српска кошаркарка, Милица Дабовиќ се огласи во јавноста по немиот настан и нападот врз неа од страна на нејзиното момче Шиме Шиклиќ Симон. Една од најголемите ѕвезди кај нашите северни соседи била нападната во текот на вчерашниот ...
predrag samardjiski2
Свет

Македонскиот центар Предраг Самарџиски и неговите колеги од Мега Лекс во полуфиналето го завршија настапот во Купот на Србија. Иако Мега Лекс важеше за фаворит на пресметката со Партизан за кого не настапија неколку играчи поради стомачен вирус ...
pedja
Свет

Македонскиот центар, Предраг Самарџиски имаше успешен и победнички кам-бек на терените во дресот на Мега Легс и тоа во Купот на Србија. Пеџа и другарите без проблеми го минаа четвртфиналето против Динамик со победа од 84-57. „Домаќините“ во ...
efes-fener
Свет

Тимот на Фенербахче го заврши својот настап во Купот на Турција, откако вечерва во Анкара во четвртфиналето загуби од градскиот ривал Анадолу Ефес со 82:74. „Слаткарите“ за кои не настапи нашиот Перо Антиќ одиграа лошо во третиот период ...
111915.S.FF.BisonValleyCity
Свет

Екипата на Северна Дакота забележа убедлива победа над ривалите од Денвер, но овој натпревар ќе биде запаметен по неверојатниот потег на Кај Кабелис. Кошаркарот на Северна Дакота во една ситуација се обиде да спаси аут, но постигна неверојатно ...
kampaco
Свет

Тимот на Хувентуд за кого настапува нашиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ издвојува драматична победа над Мурсија со 86-84 во денешниот меч од најсилната шпанска лига. Решавачките поени ги даде Лука Богдановиќ и тоа со забивање, но овој дуел воедно ...
neno
Свет

Македонските кошаркарски интернационалци во Шпанија имаа половичен успех ова попладне, откако Ненад Димитријевиќ оствари победа со својот Хувентуд, а Војдан Стојановски забележа нов пораз во Ендеса Лигата со Бетис. Хувентуд победи во крајно драматичниот натпревар со Мурсија со ...