НБА

НБА

durent
НБА

Кевин Дурент минатото лето од Оклахома Сити Тандер летна за Голден Стејт Вориорс во потрага за титулата и засега се остварува планот со тоа што останува само уште една пречка, да се мине бранителот на пехарот Кливленд Кавалирс. ...
lebron
НБА

Кливленд Кавалирс по четврти пат го среди Бостон Селтикс и ја обезбеди титулата на Истокот или поточно закажа нова пресметка со Голден Стејт Вориорс за шампионските престени. Повторно најдобар поеднинец на Кавси беше Леброн Џејмс со 35 поени, ...
Lebron James Dunks11
НБА

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс се вториот финалист во НБА лигата и тоа откако со 4-1 го елиминираа составот на Бостон Селтикс  во битката на Истокот. На последната средба која рано утрово се одигра, на гостински терен, Кавалирс ги победи ...
kavsi
НБА

Кливленд го порази Бостон со убедлив резултат од  135:102 и успеа да победи на гости кај Бостон.Кливленд ја затвори серијата со 4-1 и трет пат по ред ќе игра во големото финале против Голден стејт Вориорс. На вчерашната ...
lebron-jordan
НБА

Легендарниот и најдобриот кој некогаш заиграл кошарка, Мајкл Џордан ја отстапи титулата на кралот на Кливленд , Леброн Џејмс. Тој изминатата ноќ го помина и се наоѓа на првото место по број на поени во кариерата во плејоф ...
Michael Jordan first game
НБА

Според многумина, Мајкл Џордан е најдобриот НБА-играч на сите времиња, за што говорат шесте шампионски прстени, неговите пет награди за најкорисен играч на сезоната, шест награди за најкорисен играч во финалето на НБА, десет шампионски титули за најдобар ...
sam-deker
НБА

Натпреварувачката сезона 2016/2017 е во самиот финиш. На 1 јуни започнува финалето на НБА во кое ќе се сретнат Голденс Стејт Вориорс  и подобриот од Кливленд Кавалирс/Бостон Селтикс.  Дали ќе гледаме реприза од минатогодишното финале меѓу Голден Стејт и Кливленд ќе дознаеме ...
lebron-kajri
НБА

Бранителот на титулата во НБА лигата, Кливленд Кавалирс е на чекор од уште едно големо финале по триумфот над Бостон во четвртиот меч на Истокот по што води со 3-1 во серијата. Автори на новиот триумф на „коњаниците“ ...
kajri
НБА

Тимот на Кливленд Кавалирс е на една победа до освојување на својата конференција и пласман во големото НБА финале каде ги чека стариот добар ривал Голден Стејт Вориорс. Ова е резултатот по четвртата битка меѓу Кавси и Бостон ...
НБА

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс се првиот финалист во НБА лигата и тоа откако со 4-0 го збришаа составот на Сан Антонио Спарс во битката на Западот. На последната средба која рано утрово се одигра во Тексас „воините“ ...