Македонија

Македонија

damjan_stojanovski_mzt_vodenje
Македонија

Македонските репрезентативци Војдан и Дамјан Стојановски на почетокот месец септември ќе излезат на мегдан на силен турнир во Турција на кој ќе учествуваат нивните Бујукчекмече и МЗТ Скопје. Имено МЗТ Скопје на покана на новиот клуб на Војдан, ...
zernovski i dokuzovski
Македонија

Поранешниот селектор на македонската репрезентација, Марин Докузовски и во наредната сезона ќе го води најтрофејниот наш кошаркарски колектив Работнички. Ова денеска го најави првиот човек на општина Центар, Андреј Жерновски кој притоа потенцираше оти клубот од Градски Парк ...
mladenovski-def-skok-vs-zvezda
Македонија

Македонскиот репрезентативец, Љубомир Младеновски нема да биде дел од составот на МЗТ Скопје Аеродром во следната натпреварувачка сезона. Центарот по четири години минати во „Јане Сандански“ реши да побара нов предизвик и сака да се испроба надвор од ...
Pero_Antic_Makedonija
Македонија

Македонскиот кошаркарски ас, Перо Антиќ ќе се врати во националниот тим со тоа што мора да се исполнат неколку чекори истото да се официјализира. Имено центарот на Фенербахче како што е познато се појави на првиот собир на ...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Македонија

МЗТ Скопје Аеродром пред четири дена го потврди Бобан Стајиќ како значајно засилување за плејмејкерската позиција, а дека целта на македонскиот кошакарски шампион е да се помлади составот и да се верува во младите играчи од нашата земја ...
dzordan-teodor-2-520x271
Македонија

Новопечениот македонскиот кошаркарски репрезентативец, 27-годишниот Џордан Теодор слета во Македонија. Тој на аеродромот ,,Александар Велики“ утрово пристигна со позитивна енергија што можеше да се забележи од неговото лице. Селекторот Јорданчо Давитков уште денес очекува да му се стави ...
Pero 3
Македонија

Вчера вечер, најмладите од општина Центар имаа можност да се дружат и да одиграат маалски баскет со еден од најдобрите македонски кошаркари, Перо Антиќ . Антиќ не заборави како беше на времето да играш со своите другари на ...
antic
Македонија

Македонскиот центар и член на Фенербахче, Перо Антиќ и официјално ја доби наградата за заслужен граѓанин на општина Центар. Скопската општина реши да доделува признанија за физички и правни лица за особени постигнувања во стопанството, науката, уметноста, културата, ...
damjan dodavanje vs tajfun
Македонија

Шампионот МЗТ Скопје веќе почна да ја гради екипата за новата сезона, а едно од досегашните засилувања е македонскиот репрезентативец Дамјан Стојановски. Ова ќе биде негов кам-бек во дресот на „штрковите“ или поточно продолжување на патувањето со оглед ...
Gostivar
Македонија

Кошаркарскиот клуб Гостивар по долга пауза се враќа во елитното друштво на домашната сцена. Нов клупски менаџер ќе биде Младен Ѓуроски, а поранешниот селектор и тренер на Куманово, Марјан Србиноски е именуван за нов тренер на клубот. Проектот ...