Евролига

Евролига

Antic-Singleton
Евролига

Тимот на Фенербахче е првиот учесник на овогодинешниот Фајнал-фор турнир во Еволигата, откако со максимални 3:0 го елиминираше грчкиот гигант Панатинаикос. По двете победи на гостински терен, вечерва избраниците на Обрадовиќ пред својата публика ја потврдија својата подобра ...
Antic-Pao
Евролига

Кошаркарскиот клуб Панатинаикос испратил протестно писмо до раководството на Евролигата поради спорните случувања на вториот натпревар од четвртфиналната серија против Фенербахче, одигран во најелитното европско натпреварување. Грците ги загубија двете средби на домашен терен и се наоѓаат пред ...
bogdanovic
Евролига

Во кошаркарската Евролига измиантиве денови се одиграа по два натпревари во плејоф разигрувањето за пласман на завршниот турнир. ЦСКА Москва и Фенербахче веќе водат со 2-0 и се на чекор од наредната фаза, додека пак 1-1 е во ...
scottie-wilbekin-darussafaka-dogus-istanbul
Евролига

Продолжи феноменалната турска вечер во Евролигата, па по победата на Анадолу Ефес над Олимпијакос, среде Мадрид кошаркарите на Дарушафака го победија Реал и изедначија на 1:1 во четвртфиналната серија која се игра во три добиени средби. Тимот на ...
honiket
Евролига

Кошаркарите на Анадолу Ефес остварија победа на гостувањето во Атина кај Олимпијакос со 71:73, во вториот натпревар од четвртфиналната серија во Евролигата и изедначија на 1:1 во пресметка која се игра на три добиени. Покрај важниот брејк за ...
pero timska
Евролига

Нашиот Перо Антиќ со неговиот Фенербахче дојде и до втората победа над Панатинаикос (2-0), односно на чекор од следната фаза во Евролигата. Турскиот гигант одново го среди противникот на негов терен во Атина овој пат со 80:75, во ...
pero-nasmean
Евролига

Кошаркарите на Фенербахче забележаа уште една победа на гостувањето во четвртфиналето од Евролигата во Атина над Панатинаикос, вечерва славејќи во неизвесен натпревар со 75:80. Во главна улога на средбата се најде македонскиот интернационалец Перо Антиќ, кој влезе во ...
teo-hanga
Евролига

Кошаркарите на ЦСКА Москва се наоѓаат на една победа од пласман на Фајнал-фор турнирот на Евролигата кој оваа сезона ќе се одржи во Истанбул. Бранителот на титулата многу потешко од очекувањата дојде до водство од 2:0 во четвртфиналната серија ...
pero
Евролига

Перо Антиќ и неговите соиграчи од Фенербахче и оваа вечер играат во Грција во пресметка против Панатинаикос, тим за чии навивачи македонскиот кошаркар без никаква конкурернција е непријател број еден во натпреварите против турскиот состав. Македонскиот кошаркар мина ...
ljulj-harangodi
Евролига

Еден од главните кандидати за освојување на Евролигата и првопласиран тим во регуларниот дел, Реал Мадрид со победа од 81:75 ја отвори четвртфиналната серија против турскиот тим Дарушафака. Randolph finds Taylor for a two-handed dunk!#RMBDDI #7DAYSMagicMoment #GameON pic.twitter.com/MerJDsj9xl ...