Шпанија

Шпанија

messi-maradona
Шпанија

Во фудбалската спортска јавност постојано се отвора вечната дебата за тоа кој е најдобар играч во историјата на фудбалот, а бидејќи на оваа релација секогаш се споменуваат имињата на двајцата Аргентинци Лионел Меси и Диего Армандо Марадона, сега ...
dibala
Шпанија

Пауло Дибала многумина го сметаат за наследник на Лионел Меси и во последно време го поврзуваат со трансфер во Барселона, против која постигна два гола во четвртфиналето на Лигата на шампиони. Спортскиот директор на Каталонците Роберт Фернандез ги ...
EPA/JESUS DIGES
Шпанија

Осасуна ќе има пеколно гостување кај Барселона која ќе оди на што поубедлива заверка на големата победа над Реал Мадрид во „Ел Класико“ дербито одиграно во неделата. Тренерот на актуелниот фенерџија во Примера, Петар Василјевиќ, на интересен начин ...
ernandez-ramos
Шпанија

Серхио Рамос на „Ел Класико“ дербито против Барселона заработи директен црвен картон од судијата Ернандез за еден навистина невнимателен старт над Лионел Меси, а иако првично излегоа информации дека капитенот на Реал Мадрид ќе го очекува и поголема ...
bale-zizu
Шпанија

Лекарските прегледи кои денеска беа направени над Герет Бејл покажаа дека Велшанецот ја обновил повредата на листот поради која го пропушти реванш четвтфиналето со Баерн Минхен и беше под знак прашалник за настап на „Ел Класико“ дербито со ...
Шпанија

Реал Мадрид и неговиот предводник Зинедин Зидан во најважниот период во оваа натпреварувачка кампања ќе бидат без услугите на Герет Бејл. Велшанецот има доста проблеми со повредите годинава, а својот кам-бек на терените го имаше на неделното дерби ...
messi-meme-pi.vresize.1200.630.high.0
Шпанија

Неколку дена после победата на Барселона над Реал Мадрид и постигнувањето на победничкиот гол на Меси во 92. минута, интернетот збудале по Меси  и по неговата прослава на победничкиот гол, па социјалните мрежи почнаа да се шегуваат на сметка ...
julia-roberts ronaldo
Шпанија

Специјален гостин на “Ел Класико” на “Сантијаго Бернабеу” беше една од најубавите актерки од Холивуд, Џулија Робертс. Таа во живо го следеше вечното дерби меѓу Реал Мадрид и Барселона. Таа ја искористи приликата по завршувањето на натпреварот, да ...
luka-modrik1
Шпанија

Бизнисот и маркетингот се секогаш пред се, тоа е главната “водилка” на популарниот Флорентино Перез. Токму поради тоа, овој пат Лука Модриќ е жртвата и не се вклопува во неговата бизнис стратегија околу Реал Мадрид. Реал Мадрид не ...
mesi-valensija
Шпанија

Доаѓа убава вест од Каталонија. По победата на Барселона против Реал Мадрид и најдобрата партија одиграна на Лео Меси во “Ел Класико” стигна вест дека Меси потпишува договор со Барса до крајот на месец мај. Таткото на Меси, ...