Репрезентација

Репрезентација

IMG_3673
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од три позиции на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската куќа на фудбалот (ФИФА). Нашата земја со 135 поени сега е 165 фудбалска сила на светот со што сме во кругот ...
skadar-trening1
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација немаше обврски во месец јануари, но за разлика од претходните месеци кога немаше промена на ФИФА листата, овој пат нашата најсилна селекција забележа мал пад на најновото рангирање кое го објави Светската куќа на фудбалот. ...
ferhan-slavje1
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација својот прв натпревар во 2017 година ќе го одигра на гостувањето во Лихтенштајн каде ќе биде одигран закажаниот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија, но најдобрите македонски играчи во месец март ќе имаат ...
makedonija-skotska1
Репрезентација

Македонската млада репрезентација до 21 година во месец јуни ќе настапи Европското првенство во Полска со што ќе дополниме таа нова страница во нашата историја која почнавме да ја пишуваме со пласманот на овој собир на најдобрите на ...
bobi-milevski-portret
Репрезентација

Младата фудбалска репрезентација до 21 година денеска во Нион ги доби противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2019 година во Италија и Сан Марино. Ние се најдовме во седмата група заедно со Србија ...
radost
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги дозна противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино во 2019 година. Македонија во извлекувањето во Нион влезе од четвртиот барабан заедно со Велс, ...
Blagoja Milevski
Репрезентација

Македонската репрезентација до 21 година оваа година ќе игра на Европското првенство во Полска, но веќе утре нашиот национален тим ќе ги дознае противниците за квалификациите за собирот во Италија во 2019 година. Предводникот на нашите надежи, Благоја ...
skadar-trening
Репрезентација

Фудбалската репрезентација на Македонија ја задржа својата позиција на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската куќа на фудбалот (ФИФА). „Црвено-жолтите“ со 142 поени се на 162 место, односно сме измеѓу Малезија и Белизе. Нашите ривали во ...
ile-italija1
Репрезентација

Долго најавуваниот проект за реконструкција на стадионот „Под Тумбекафе“ би требало на публиката во Битола да им ја врати радоста за бодрење на националниот тим во некој од квалификациските натпревари за Светското првенство во 2018 година. Оваа есен, ...
irska2
Репрезентација

Селекторот на младата фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, минатава сезона со своите избраници успеаја да ги освојат срцата на македонските навивачи и да им ја вратат вербата во можноста за постигнување успеси во овој спорт. Успешната квалификациска кампања заврши ...