Репрезентација

Репрезентација

Makedonija-U18
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 18 години ја победи Летонија со убедливи 3:1 на турнирот „Четири нации“ кој се одржува во Рига. Избраниците на Вујадин Станојковиќ доминираа против домаќинот на турнирот, а сите три гола ги постигнаа ...
EPA/GIAN EHRENZELLER
Репрезентација

Македонската сениорска фудбалска репрезентација ги прокнижи првите три бода во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во 2018 година и тоа на гостувањето кај Лихтенштајн на кое славевме убедливо со 3-0. Нашите играчи доминираа на стадионот „Рхејнпарк“ ...
EPA/GIAN EHRENZELLER
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација го совлада Лихтенштајн со убедливи 3:0 и стигна до првата победа во квалификациите за СП во Русија кое ќе се одржи следната година. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски доминираа во текот на целиот натпревар во ...
boban-nikolov
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација не искористи неколку добри шанси на гостувањето кај Лихтенштајн, но конечно успеавме да го пробиеме бункерот на домаќините во 43. минута од средбата. На асистенција на Иван Тричковски, својот деби погодок за националниот тим го ...
u 21 nova
Репрезентација

Новите „воините“ на Благоја Милевски денеска ја победија Црна Гора со 2-0 во пријателскиот меч кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“, а со тоа упатија порака дека и оваа нова генерација ќе има што да покаже ...
elmaz
Репрезентација

Новата генерација фудбалери на Македонија до 21 година славеше со 2-0 над Црна Гора во пријателскиот меч кој попладнево се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Нашите надежи беа подобри од своите врсници од Црна Гора ...
Vaduz
Репрезентација

Македонската сениорска репрезентација вечерва во Вадуц (20:45) против Лихтенштајн ќе ги брка првите бодови во овој квалификациски циклус за пласман на Светкото првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија. Ние на првите четири меча во ...
Vaduz5
Репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одработи и последниот тренинг пред натпреварот со Лихтенштајн, а избраниците на селекторот Игор Ангеловски имаа можност да го почувствуваат теренот на стадионот во Вадуц каде ќе се игра утрешната средба. Нашиот национален тим ...
aleks simovski
Репрезентација

Младата репрезенатција до 21 година утре ќе одигра пријателски меч против врсниците од Црна Гора, а за прв пат во комбинација за настап во „црвено-жолтиот“ дрес ќе биде членот на шведски Акрополис, Алекс Симовски. Фудбалерот роден во Шведска ...
bobi
Репрезентација

Нашата млада фудбалска репрезентација до 21 година утре на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора, натпревар кој според селекторот Благоја Милевски ќе биде показател за психолошката подготвеност на новата генерација на ...