Македонија

Македонија

Ivan Celikovic
Македонија

Тимот на Шкендија работи со забрзано темпо за комплетирање на екипата која ќе биде по вкус на новиот тренер Томас Брдариќ, па по Дино Меџедовиќ и Јуре Чолак во Тетово пристигна и хрватскиот интернационалец Иван Челиковиќ. Тој игра ...
jure-colakovic-fino-medjedovic
Македонија

Пред околу 15 дена поранешниот напаѓач на Баер Леверкузен, Хановер и Волфзбург,Томас Брдариќ ја презема екипата на Шкендија која денеска пак му ги исполни првите две желби во однос на засилувањата. Клубот од Тетово информираше оти нови членови ...
stratev
Македонија

На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од ...
demiri
Македонија

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив, Вардар досега своите редови ги освежи со двајца играчи Бесир Демири и Џамбул Џигаури кои треба да помогнат во осварување на зацртаните цели на клубот. Демири досега имаше можност да игра против Вардар, но ...
ffm-donacii
Македонија

Фудбалската федерација на Македонија продолжи да го поддржува развојот во младинските фудбалски лиги во нашата земја, па така денеска донираше опрема до дури 115 тимови кои се дел од системот на македонскта куќа на фудбалот. Во донациите до ...
dzhambul-dzhigauri
Македонија

Бранителот на трофејот во нашиот домашен шампионат екипата на Вардар го обезбеди и второто зимско засилување по младинскиот репрезентативец Бесир Демири. Новото име кај „црвено-црните“ доаѓа од Грузија од редовите на Динамо Тбилиси и игра на крилните позиции-тоа ...
pobeda-trening-vo-sala
Македонија

Шефот на Стручниот штаб на прилепска Победа, Зоран Штерјовски ја изврши првата прозивка и го образложи планот на зимските подготовки. На првиот собир во фискултурната сала присутни беа сите староседелци, со исклучок на капитенот Александар Крстески кој следните денови ...
vardar
Македонија

Најдобриот наш фудбалски колектив, Вардар денеска во својот тренинг камп во Хиподром ги започна зимските подготовки кои треба да донесат остварување на целите во вториот дел од сезоната. Целта е да се одбрани титулата во шампионатот и да ...
brdaric
Македонија

Македонскиот вицешампион, Шкендија и официјално пресече во однос на тоа кој ќе биде предводник на екипата. Како и што се најавуваше изборот падна брз поранешниот напаѓач на Баер Леверкузен, Хановер и Волфзбург Томас Брдариќ кој со составот од ...
proslava-u21
Македонија

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, во своето новогодишно интервју за официјалната интернет страница на ФФМ ги истакнува Она по што раководството на ФФМ и фудбалска Македонија можат да биде горди од 2016 година секако е ...