Лига Европа

Лига Европа

EPA/STANLEY GONTHA
Лига Европа

Бертранд Траоре има важна улога во успешниот настап на Ајакс во двомечот против ФК Копенхаген во осминафиналето на Лига Европа, а во вчерашната победа воодушеви и со еден потег кој не беше директно поврзан со реализација. Фудбалерот кој ...
topcinja-le
Лига Европа

По пладневната ждрепка за Лигата на шампионите, во седиштето на европската куќа на фудбалот еден час подоцна беше извршено и извелекувањето за четвртфиналните двојки во Лига Европа кои иако ќе имаат споредна улога, сепак ќе донесат атрактивни пресметки ...
mata
Лига Европа

Калчолигашот Рома го заврши својот настап во Лига Европа, додека пак Манчестер Јунајтед ја потврди фаворитската улога против Ростов и со победа се пласираше во четвртфиналето во ова натпреварување. Ова е разврската од најинтересните мечеви во ЛЕ во ...
EPA/PETER POWELL
Лига Европа

Манчестер Јунајтед вечерва се избори за пласман во четвртфиналето на Лига Европа, победувајќи го руски Ростов со минимални 1:0, а единствениот гол на натпреварот го постигна Хуан Мата. Она што покрај резултатот го одбележа овој натпревар е дефинитивно ...
zoze
Лига Европа

Првиот осминафинален меч во Лига Европа меѓу Ростов и Манчестер Јунајтед донесе мирољубиво реми 1-1 што значи сите дилеми околу патникот во следната фаза ќе бидат разрешени на „Олд Трафорд“. Меѓутоа дуелот во Русија исто донесе една симпатична ...
joze-rostov1
Лига Европа

Жозе Мурињо уште во средата ги започна протестите за теренот на кој изминатава вечер својот натпревар од осминафиналето на Лига Европа го изиграа Ростов и Манчестер Јунајтед, а како што можеше да се претпостави, португалскиот стручњак повторно беше ...
EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
Лига Европа

Лион успеа да направи целосен пресврт во дуелот со Рома и да слави со 4:2 во првата средба од осминафиналето на Лига Европа. Италијанскиот претставник на полувреме водеше со 2:1, но во вториот дел Толисо, Фекир и Лаказет ...
mancester-junajted-dresovi-4
Лига Европа

Навивачите на Манчестер Јунајтед беа изненадени од известувањето што ги затекна во собите во хотелот во кој беа сместени за гостувањето против Ростов во Лига Европа. Фановите на „црвените ѓаволи“ беа предупредени да внимаваат на руските хулигани додека ...
man j
Лига Европа

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед остварија позитивен резултат на првиот меч против Ростов од осминафиналето во Лига Европа. Премиерлигашот беше фаворит на оваа средба, но избраниците на Жозе Мурињо можат да бидат задоволни и со 1-1 со оглед на ...
gulabi 111
Лига Европа

Менаџерот на Манчестер Jунајтед, Жозе Мурињо е шокиран од состојбата на теренот во Ростов и не може да поверува дека УЕФА дава зелено светло да се одигра натпреварот. Мурињо уште вчера ги предупредил ѕвездите на Jунајтед дека теренот ...