Италија

Италија

miha
Италија

Тимот на Торино вчера доживеа пораз од 2-0 на гостувањето кај Болоња, па дел од медиумите на Апенините одново го нападнаа тренерот Синиша Михајловиќ за прашања за Макси Лопез. Аргентинецот и вчера не беше во конкуренција за настап ...
djeko
Италија

Екипата на Рома повторно е само на еден бод во однос на лидерот и бранител на трофејот во Серија А, составот на Јувентус. Имено вечерва клубот од италијанската престолнина ја оправда фаворитската улога против Калјари и победи со ...
deulofeu
Италија

Крилниот шпански напаѓач, Жерард Деулофеу Лазаро и дефинитивно ќе го засили составот на Милан во овој јануарски преоден рок. Поранешниот член на Барселона вечерва слета на аеродромот „Малпенса“ и беше пречекан, поздравен од директорот за спорт на „росонерите“ ...
pjanic
Италија

Јувентус денеска славеше со 2:0 против Лацио и се рехабилитираше за поразот од Фиорентина минатото коло. Играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ вели дека заслужиле да ги победат „небесно-сините“, бидејќи „старата дама“ доминирала во текот на целиот меч, ...
Internazionale Milano vs AC Fiorentina
Италија

Тренерот на Интер, Стефано Пиоли, може да биде задоволен со денешната минимална победа над Палермо, но истовремено неговиот тим во финишот играше без Кристијано Ансалди кој заработи втор жолт и црвен картон поради невнимателниот старт над македонскиот репрезентативец ...
nestor-ansaldi
Италија

Палермо долго оддолеваше на нападите на Интер и играше навистина дисциплинирано во одбрана, но сепак еден пропуст во 65-та минута знаеше како да го казни Португалецот Марио кој одлично реагираше по прецизниот центаршут на Кандредва. Овој погодок на ...
dibala-radost1
Италија

Јувентус успеа да оствари рутинирана победа во дерби дуелот со Лацио кој се одигра во пладневниот термин во Италија, откако работата си ја заврши уште во првите 17 минути од натпреварот во кои аргентиснкиот двоец Дибала-Игуаин потврди дека ...
donaruma-napoli
Италија

Милан претрпе пораз во големото дерби со Наполи кое се одигра изминатава  ноќ на „Сан Сиро“, но дека фудбалските фанови во Милано гледаа навистина неизвесна и интересна пресметка до самиот крај најдобар доказ се сцените од последната минута ...
napoli
Италија

Тимот на Наполи ја продолжи добрата серија на резултати во Серија А и тоа на незгоден терен во домот на Милан популарниот „Сан Сиро“ кој вечерва го освои за девет минути. Имено наполитанците на самиот старт два пати ...
naingolan
Италија

Првиот човек на клупата на Рома, Лучијано Спалети верува дека неговиот миленик Раџа Наинголан е подеднакво квалитетен како и асот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Погба минатото лето за рекордна трансфер сума од 89 милиони фунти се пресели ...