Германија

Германија

karlo-lut
Германија

Предводникот на германскиот гигант Баерн Минхен, Карло Анчелоти навести во кој клуб може да заврши талентираниот португалски репрезентативец Ренато Санчез. Играчот од средината на теренот не се снајде најдобро во првата сезона на „Алијанц Арена“ и поради тоа ...
alba-miler
Германија

Германскиот шампион Баерн Минхен ги претстави дресовите со кои ќе настапува во Лигата на Шампионите следната сезона. Спортскиот бренд „Адидас“ дозволил креатор на истите да биде 15-годишен навивач на „баварците“. „Билд“ информира дека креатор на дресовите е Јосиф ...
lewa-siri-race
Германија

Роберт Левандовски даде интересен коментар за ситуацијата со Пјер-Емерик Обамејанг, односно решението тој сепак да остане во редовите на Борусија Дортмунд. Полскиот напаѓач сметак дека не само што тоа е добро за „милионерите“, туку ќе има позитивно влијание ...
hames-rodrigez-baern-238893289
Германија

Повторното обединување на Хамес Родригез со Карло Анчелоти во Баерн Минхен беше поздравено од многумина во Германија, но поранешниот спортски директор на Баварците Матијас Замер не е голем оптимист во врска со трансферот на Колумбиецот од Реал Мадрид. ...
sancez
Германија

Португалскиот репрезенантативец, Ренато Санчез претходното лето од Бенфика се пресели во Баерн Минхен, но неговата прва сезона на „Алијанц Арена“ беше далеку од посакуваното и од неговото ниво на игра, па голем број од клубовите се обидоа да ...
oba-slusalki1
Германија

Угледните германски весници „Кикер“ и „Билд“ вчера излегоа со ексклузиви дека Пјер Емерик Обамејанг на крајот ќе остане уште една сезона во Борусија Дортмунд, пресврт кој едноставно денеска реши јавно да го соопшти и главниот оперативец на „милионерите“, ...
james-karlo
Германија

Легендарниот Лотар Матеус ја издвои брзината на Хамес Родригез како единствен недостаток во неговата игра, а сега со прво подетално анализирање, но и со прво предупредување до Колумбиецот излезе токму човекот кој најмногу инсистираше на негов трансфер. Карло ...
oba-milan
Германија

Пјер Емерик Обамејанг ова попладне постигна два гола во победата на Борусија Дортмунд против неговиот поранешен клуб Милан (3:1), но причината поради која не се дава големо значење на погодоците на напаѓачот на Габон е ексклузивната информација која ...
james-klupa-baern
Германија

Хамес Родригез во текот на вчерашниот ден ја имаше можноста да дебитира за Баерн Минхен на мечот со Вердер Бремен кој се одигра во рамки од „Телеком купот“, а иако колумбискиот репрезентативец се прикажа во солидно светло и ...
EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Германија

Пјер-Емерик Обамејанг веќе неколку сезони е незаменлив во напаѓачката линија на Борусија Дортмунд, но летово сака да ги напушти „милионерите“ и за тоа има зелено светло од клубот под услов да се исполнат барањата и сумата на пари ...