Франција

Франција

EPA/ETIENNE LAURENT
Франција

Францускиот прволигаш Олимпик Лион најави дека ќе поднесе тужба против 15-годишен навивач чиј грев е тоа што влетал на теренот и направил селфи со две ѕвезди на екипата за која навива. Младиот фан на Лион бил сведок на ...
Yannick Cahuzac
Франција

Досега сме биле сведоци на многу бизарни и глупи исклучувања на фудбалските терени, а во нив сигурно има место и за членот на Бастија, Јаник Каузак. Тој на вчерашниот меч на гости кај Анже доби црвен картон, откако ...
radamel-gengam
Франција

Монако успеа да слави со 1:2 на гостувањето кај Генгам и да го зголеми притисокот врз ПСЖ пред денешното дерби кое го играат „светците“ со екипата на Марсеј, а покрај двата гола кои ги постигнаа Глик и Фабињо, ...
EPA/SEBASTIEN NOGIER
Франција

Марио Балотели повторно ќе мора да оди на принудна пауза поради својот избувлив темперамент. Италијанскиот напаѓач заработи црвен картон на последниот натпревар на кој Ница играше против Лориен, а поради истиот ќе пропушти два натпревари. Тоа е одлуката ...
verati
Франција

Сопственикот на Пари Сен Жермен Насер Ал Калаифи се огласи по шпекулациите дека Марко Верати, за кого се заинтересирани Јувентус, Интер, Челси и Барселона, ќе си замине летово од францускиот шампион. Италијанскиот репрезентативец игра во одлична форма и ...
marselo_bjelsa
Франција

Ценетиот аргентински стручњак, Марсело Бијелса се враќа на голема сцена, но од наредната сезона и тоа во Франција. Популарниот „El Loco” (Лудак) ја прифати понудата на амбициозниот прволигаш Лил кој неодамна доби нов сопственик во името на Жерард ...
baloteli-napusta
Франција

Марио Балотели не успеа да го доигра натпреварот меѓу Лориен и Ница кој се одигра изминатава вечер, а негова среќа е тоа што неговите соиграчи не попуштија во последните 20 минути од мечот и го задржаа минималното водство ...
mario-baloteli-nica-34898943894
Франција

Марио Балотели вечерва се врати во стартната постава на Ница, но не го дочека крајот од гостувањето против Лориен во францускиот шампионат. 26-годишникот добро ја почна сезоната во Франција, но ова веќе му е трет црвен картон и ...
Paris Saint-Germain v Olympique Lyonnais - Ligue 1
Франција

Марко Верати пред неколку дена истакна дека Барселона е единствениот клуб за кој би го заменил ПСЖ во овој момент, а бидејќи ваквата изјава пристигна непосредно пред вечерашниот мега дуел меѓу овие два тима во осминафиналето на Лигата ...
hatem-tunel
Франција

ПСЖ со уверливи 3:0 на гостувањето кај Бордо се загреа за големото осминафинално дерби со Барселона во Лигата на шампионите, но непосредно пред овој дуел кој е закажан за утре на „Паркот на принцовите“, меѓу француските медиуми посебно ...