Европски првенства

Европски првенства

EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI
Европски првенства

Полската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година е домаќин на претстојното Европско првенство на кое учествува и Македонија, но на истото ќе настапи без своите две најголеми ѕвезди. Наполи денеска ја информирал полската федерација дека нема да ...
EPA/Dianne Manson
Европски првенства

Српската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година е еден од противниците на Македонија во групната фаза на претстојното Европско првенство во Полска, а нашиот северен сосед не ги крие големите амбиции на овој младински турнир. Денеска, сепак, ...
EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI
Европски првенства

Полската репрезентација ќе биде домаќин на претстојното Европско фудбалско првенство за играчи до 21 година, а селекторот Адам Навалка ги потврди големите амбиции со повикување на искусни фудбалери кои ќе треба да ја предводат полската репрезентација. Навалка го ...
spanija
Европски првенства

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година направи историски успех со пласманот на Европското првенство во Полска во кое во групната фаза ќе се сретнеме со Шпанија, Португалија и Србија. Токму еден од нашите ривали го објави списокот на ...
oakley-1
Европски првенства

Наспроти финишот на шампионатите во најсилните светски првенства, во изминативе две недели крајно актуелно во Хрватска е и Европското првенство до 17 години, а сега поради една навистина непосакувана сцена, полуфиналето од овој турнир стана топ тема во ...
sut-penal
Европски првенства

Европската куќа на фудбалот пред 15-тина дена го промовираше новиот формат на пенали според кој би требало да се намали предноста на оној тим кој прв ги изведува најстрогите казни, а изминатава вечер се одигра и првата пенал ...
ep-igrac
Европски првенства

Случување број еден во Хрватска во овој момент е Европското фудбалско првенство до 17 години, а иако се уште е на програмата групната фаза, не изостануваат актрактивни, но и некои бизарни потези. Токму од оваа втората категорија ни ...
EPA/LEO DUPERREX
Европски првенства

Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска потврди дека домаќинот на Европското првенство во 2024 година ќе биде избран меѓу само два кандидата. Се работи за Германија и Турција, а според пропозииците, ова ЕП ќе се одржува на 9 или ...
celades
Европски првенства

Македонската младинска репрезентација денеска ги доби своите противници на Европското првенство во Полска, а покрај Србија и Португалија, тука е и Шпанија која ќе ни биде и прв противник на турнирот во јуни следната година. ЕП У-21: Бобан ...
milevski
Европски првенства

Македонската фудбалска репрезентација до 21 годинасо вчерашната ждрепка ги доби своите противници за Европското првенство кое во 2017 година ќе се одржи во Полска. Ждрепката во Краков одлучи да се најдеме во групата Б и да ги одмериме ...