Балкан

Балкан

muzo-1
Балкан

Музафер Ејупи доби повик од селекторот Игор Ангеловски за своите добри игри кои ги прикажува во Хрватска, а името на мекедонскиот напаѓач оваа вечер повторно е топ тема во Хрватска поради едно неправедно исклучување кое го заработи. Неговиот ...
jahovic so soigracite
Балкан

Македонскиот напаѓач, Адис Јаховиќ продолжи да ги тресе мрежите во турскиот шампионат и денеска беше најзаслужен што неговиот Гезтепе славеше на домашен терен против Адана Демирспор со 3-2. Адис беше стрелец на два гола, првиот во 36 минута ...
mirko
Балкан

Македонскиот интернационац во редовите на Славен Белупо, Мирко Ивановски го постигна својот осми сезонски погодок во најсилниот хрватски шампионат. Славен како гостин беше непријатно изненаден од фенерџијата Цибалија и загуби со 3-1, а единствениот  гол за клубот од ...
Ardzent
Балкан

Македонскиот тренер Арџент Беќири си поднесе оставка како прв стратег во редовите на косовскиот прволигаш Феризај. Оставката беше експресно прифатена од страна на раководството на клубот. Беќири не беше задоволен од резултатите кои ги постигна неговиот тим и ...
partizan-zvezda
Балкан

Вечното дерби во српскиот фудбал меѓу Црвена Звезда и Партизан донесе многу емоции на теренот, но и четири гола и една полемика која ја подели јавноста во оваа земја на два дела. Партизан славеше со 1:3 на гостувањето ...
adis-pozdrav
Балкан

Македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе во втората лига на Турција. Овој пат робусниот напаѓач погоди на гостувањето кај Бандирмаспор, меѓутоа неговиот гол во 76 минута беше само за ублажување на поразот на 3-1. Ова за него ...
sudani
Балкан

Ријека и Динамо денеска го играа големото дерби на хрватското фудбалско првенство, а домаќините водеа до завршницата со што можеа уште денес да дојдат до сериозна предност пред единствениот ривал за титулата. Сепак, такво нешто не дозволи Судани ...
slaven
Балкан

Македонскиот интернационалец во редовите на Славен Белупо, Мирко Ивановски му „украде“ два бода на Хајдук на „Пољуд“ на денешниот меч од 27. коло од хрватскиот шампионат. Дуелот заврши без победник 1-1, домаќините поведоа во 66 минута, а пак ...
jahovic-turcija
Балкан

Македонскиот фудбалски интернационалец Едис Јаховиќ повторно погоди за својот Гезтепе, во победата од 2:1 над Гиресунспор, со што тимот останува во комбинација за пласман во Првата лига. Јаховиќ стрелаше прецизно во 83. минута од средбата за водство од ...
Krupa-golman
Балкан

Голманот на босанскиот прволигаш Крупа стана хит во својата земја, па и регионот, поради трагикомичната интервенција на натпреварот кој неговиот тим го загуби убедливо на гостувањето кај Зрињски. При водство од 3:0 на домаќините, голманот на Крупа со ...