Англија

Англија

vardi-oka
Англија

Фановите на Лестер со банери за голем благодарност му оддадоа почит на Клаудио Раниери за сето она што го направи за клубот во текот на изминатата година, а сите присутни на „Кинг Пауер“ оваа вечер добија и голема ...
Manchester United v Leicester City - Premier League - Old Trafford
Англија

Гери Невил имаше неуспешна авантура како тренер во Валенсија, но затоа неговите мислења како експер за „Скај Спортс“ и натаму наидуваат на високи оценки од целокупната спортска јавност на Островот. Легендарниот десен бек на Манчестер Јунајтед беше актуелен ...
pogrebalno
Англија

Точно во 21:00 часот, стартуваше мечот меѓу Лестер и Ливерпул на кој се очекува да има навистина посебна и необична атмосфера на трибините, како последица на неочекуваниот отказ кој го заработи Клаудио Раниери во текот на изминатава недела ...
EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Англија

Навивачите на Кристал Палас направиле голем гаф по вчерашниот дуел против Мидлзброу во рамките на Премиер лигата. Домаќините го добија натпреварот со минимални 1:0, а англиската јавност им фаќа сеир на фановите на Палас кои оштетиле погрешен автобус. ...
gabijadini-faten
Англија

Маноло Габијадини постигна три гола на вчерашното куп финале со Манчестер Јунајтед, но за жал, судиите на натпреварот му признаа само два и на тој начин го оштетија Саутемптон чии членови сепак не се бунеа премногу со оглед ...
Jakubu
Англија

Изминатиов викенд Ковентри загуби од Свиндон со 3:1, а од овој натпревар вирално стана видеото на кое се гледа како повеќе од две минути фудбалерот на Ковентри, Ајегбени Јакубу буквално не прави ништо на теренот и е блиску ...
EPA/PETER POWELL
Англија

Италијанскиот стратег Клаудио Раниери минатата седмица неочекувано остана без работа, бидеќи Лестер одлучи да му даде отказ поради лошите резултати иако во минатата сезона им ја донесе титулата во Премиер лигата. Раниери веќе се збогуваше со играчите и ...
Mino-Raiola-and-Zlatan-Ibrahimovic
Англија

Ангажманот на Златан Ибрахимовиќ се покажа како полн погодок за Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед, па и за самиот напаѓач кој им покажа на сите скептици дека се уште може да игра на високо ниво, да биде најдобар ...
klopp-ranieri-claudio-jurgen
Англија

Премиерлигашот Лестер изминативе денови е во центарот на вниманието на јавноста и тоа откако управата на клубот реши да го отпушти Клаудио Раниери. Италијанецот лани му донесе историска титула на „лисиците“, па и затоа се крена толкава голема ...
manchester-united-efl-cup
Англија

Составот на Манчестер Јунајтед го освои и вториот трофеј во оваа натпреварувачка кампања, односно во витрините на овој клуб ќе биде додаден и трофејот од ЕФЛ Купот. Јунајтед го победи Саутемптон со 3-2 во финалето на Вембли во ...