Мото ГП

Мото ГП

EPA/EDDY LEMAISTRE
Мото ГП

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси денеска бил примен во болницата во Римини, каде докторите ја следат неговата ситуација по падот кој го имал за време на тренинг на мотокрос патеката Кавалјара. Роси возел мотокрос, а од падот заработил повреди ...
niki-hejden-temna
Мото ГП

Мото светот во изминативе неколку дена на големо се молеше за здравјето на поранешниот Мото ГП шампион Ники Хејден, но ова попладне пристигна најлоша можна вест од болницата во Чезена каде актуелниот член на Хонда тимот во Супербајк ...
EPA/EDDY LEMAISTRE
Мото ГП

Валентино Роси се претвори во трагичар на Мото ГП трката во Ле Ман, на која на крајот победи неговиот клупски колега од Јамаха, Маверик Вињалес. Дебитантот во најсилната класа, Жоан Зарко го имаше водството во голем дел од ...
MOTOGP-QAT-GRAND-PRIX
Мото ГП

Состојбата на Ники Хејден е навистина лоша откако познатиот американски возач доживеа голема несреќа во близина на Римини додека го возеше својот велосипед, а после првиот медицински извештај во кој беше потенцирано дека ситуацијата е екстремно критична, ова ...
niki-hejden
Мото ГП

Ники Хејден е еден од оние мотоциклисти кои успеаја да ја прекина доминацијата на Валентино Роси и да се закитат со титула во Мото ГП шампионатот во годините кога „Докторот“ беше недопирлив, а сега цел свет во мото ...
pedrosa-markez
Мото ГП

Дани Педроса имаше неверојатен ритам на петочните тренинзи и вчерашните квалификации на трката за Големата награда на Шпанија, па во тој стил пристапи и на денешната трка во која издоминира од почетокот до самиот крај. Шпанскиот возач на ...
pedrosa-jerez
Мото ГП

Дани Педроса ги изненади главните фаворити за титулата во Мото ГП шампионатот, откако ова попладне ја осигура пол позицијата на трката за Големата награда на Шпанија. Возачот на Репсол Хонда доминираше и на вчерашните тренинзи во Херез, а ...
markez-teksas
Мото ГП

Марк Маркез уште еднаш ни демонстрираше дека е едноставно непобедлив кога е во прашање трката за Големата награда во Америка, прокнижувајќи го петтиот последователен триумф на патеката во Остин. Трката во Тексас му послужи на Маркез да се ...
maverik-valentino
Мото ГП

Марк Маркез со години наназад владее на патеката во Остин која без никаква конкуренција најмногу одговора на неговиот стил на возење, а тоа го потврди и оваа вечер прокнижувајќи нова пол-позиција која е прв предуслов за победа на ...
alvaro-bautista
Мото ГП

Оваа недела ќе се вози трката за Големата награда во Америка, а како што е стандардниот протокол пред секој Мото ГП викенд, денеска се одржа прес-конферернцијата која сепак беше поразлична од сите останати. Иако на пресот првично во ...