Македонија

Македонија

podium germanija 2017
Македонија

Поранешниот двократен европски првак на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе, ита кон ново успешно поглавје од својата кариера, бележејќи нова победа во Европскиот куп на туринг возила (ЕТСС), овој пат на легендарната патека Нирбургринг во Германија. – ...
idze-preteknuva
Македонија

Игор Стефановски – Иџе победи во втората трка на Нирбургринг, откако во првата го освои второто место и на најдобар начин им возврати на навивачите за испуштената шанса пред две седмици во Унгарија. Патеката „Нордшлајфе“ денеска претставува микс ...
idze kvalifikacii budimpesta 2017
Македонија

Македонскиот пилот Игор Стефановски – Иџе го освои второто место во првата трка на германскиот Нирбургринг, трета рунда од Европскиот куп за туринг возила. Иџе стартуваше од четврото место на патеката позната како „зелен пекол“, каде што лани ...
viktor pred tosic beranovac 2017
Македонија

Минатиов викенд тројца македонски возачи учествуваа на првата трка од првенството на кружни патеки во Србија, при што сите настапија во најизедначената класа „хибрид“. Виктор Давидовски беше најуспешен бидејќи успее да победи во првата трка пред Часлав Тошиќ ...
havarija risto vukov 2017
Македонија

Ристо Вуков беше еден од тројцата македонски возачи кои возеа на отворањето на сезоната на кружни трки во првенството на соседна Србија, при што сите се натпреваруваа во најпопуларната класа „хибрид“ каде што и конкуренцијата е најбројна, но ...
risto vukov2017
Македонија

Дел од најдобрите македонски возачи во недостаток на трки на наша територија и оваа година ќе учествуваат во шампионатите на соседните земји. Во Косово учествуваат оние кои се натпреваруваат на ридско-брзинските трки, додека во Србија најголем интерес предизвикуваат ...
idze-ungarija-1
Македонија

За „Дерби“ од Хунгароринг, Александар Табаковски Игор Стефановски Иџе испушти речиси сигурен триумф во втората трка од ЕТЦЦ кога поради казната за предвремен старт мораше да оди по казна низ боксот. Во тој момент македонскиот пилот беше на ...
idze-preteknuva
Македонија

Од Хунгароринг за „Дерби“, Александар Табаковски Тимскиот шеф на македонскиот тим со кој настапува Игор Стефановски, верува дека казната за предвремен старт ги чинела сигурна победа во втората трка за Големата награда на Унгарија. Стефановски во првата имаше ...
idze kvalifikacii 003 budimpesta 2017
Македонија

Од Хунгароринг за „Дерби“, Александар Табаковски Освојувачот на пол позицијата во квалификациите за Големата награда на Унгарија, Александар Артемјев од Казахстан, вечерва е казнет со старт од последната позиција и бришење на постигнатите времиња, поради тоа што не ...
idze kvalifikacii 002 budimpesta 2017
Македонија

Од Хунгароринг за „Дерби“, Александар Табаковски Игор Стефановски ќе стартува како петти во првата трка од двете предвидени за возење на Хунгароринг, а блискоста со водечката група му дава оптимистички надежи. Тој ја презема на себе одговорноста за ...