АВТО МОТО

АВТО МОТО

EPA/Noushad Thekkayil
Мото ГП

Новата сезона во Мото ГП започна со првата компликација уште во квалификациите во Катар, каде невремето не дозволи натпреварувачите да се борат за пол-позиција. Организаторите решија да ги откажат квалификациите поради обилниот дожд и количината вода на патеката, ...
hamilton
Формула 1

Британецот, Луис Хамилтон ќе тргне од пол-позицијата за Големата награда на Австралија на првата трка во новата сезона во Формула 1. Возачот на Мерцедес го имаше најбрзиот круг во квалификациите на  „Алберт Парк“со време од 1:22.188 минута со ...
eklaston-sumaher
Формула 1

Долгогодишниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон зборуваше за неговото пријателство со Михаел Шумахер, воедно порачувајќи дека сака да се сеќава на седумкратниот шампион каков што бил пред несреќата. -Посакувам да се сеќаваме на Шумахер таков каков што ...
Mika
Формула 1

  Некогашната голема Формула 1 ѕвезда и двократен светски шампион, Мика Хакинен се враќа во Мекларен. Финецот ќе ја исполнува улогата на Амбасадор на тимот и ќе има главен збор во маркетинг тимот на Мекларен.Веста се очекува да ...
EPA/TONI ALBIR
Формула 1

Возачите на Ферари забележаа одлични времиња и на последниот ден за тестирање на патеката Каталуња, но според Луис Хамилтон, тоа не се максималните можности на болидите на Себастијан Фетел и Кими Раиконен за новата Формула 1 сезона. – ...
EPA/ALEJANDRO GARCIA
Формула 1

Фернандо Алонсо не го крие своето разочарување по денешното тестирање со болидот на Мекларен-Хонда кој според него е далеку од перформансите кои ги имаат конкурентите. Шпанецот побара брза реакција од својот тим и смета дека моторот на Хонда ...
igor stefanovski idze so kaciga 2016
Македонија

Најдобриот македонски пилот на сите времиња, Игор Стефановски – Иџе доследно на својата конспиративна стратегија денеска ги израдува навивачите со мистериозна слика и уште помистериозен коментар за неа, објавена на фан страната на „Facebook“, при што главната порака ...
ferari-nov
Формула 1

Формула 1 тимовите полека завршуваат со мистериозноста и почнуваат на големо да ги претставуваат своите нови болиди за новата натпреварувачка сезона, а во текот на денешниот ден во јавноста беа промовирани новите адути на Мекларен Хонда и Ферари. ...
RS17
Формула 1

Формула 1 тимот Рено денеска официјално го претстави новиот болид кој ќе ја носи ознаката РС17 и со кој Нико Хулкенберг и Џолион Палмер ќе се обидат да ги исполнат амбиициите соопштени на промоцијата. Рено како поранешен шампион ...
EPA/ULI DECK
Формула 1

Формула 1 тимот Мерцедес денеска потврди дека се продолжени договорите со тимскиот шеф Тото Волф и неизвршниот директор, Ники Лауда и тоа до 2020 година, периодот кој се поклопува и со периодот во кој германскиот тим го има ...